Spokojny blog o gestalt

Gestalt - zacznij życ w zgodzie z samym sobą

Jaki powinien być człowiek współczesny? Żyjemy w czasach, w których każdy z nas bierze, świadomie bądź nie, udział w wyścigu szczurów. Każdy z nas w myśl tej idei powinien odnosić sukcesy zawodowe, opiewać w bogactwo, powinien nieustannie się rozwijać i żyć w harmonii – po prostu być szczęśliwym.

Stawiając dzień w dzień czoła takim wymaganiom i wyzwaniom trudno odnaleźć prawdziwego siebie. Współczesne kobiety muszą być niezależne i spontaniczne, a mężczyźni – silni i odważni. Jak więc w tym szaleństwie osiągnąć harmonię?

Jedną z form, która bez wątpienia pomoże nam żyć w zgodzie z samym sobą jest psychoterapia Gestalt. Co może zainteresować nas w tym rodzaju psychoterapii – osoby nigdy niezwalniające? Gestalt, pomimo tego, że jest stosunkowo nową terapią, charakteryzuje się podejściem teoretycznym mającym swoje określone założenia, tezy oraz wypracowane przez lata praktyki i metody terapeutyczne.
Każdy, kto szuka dla siebie nowej drogi korzysta z psychoterapii, aby osiągnąć zmianę. W Gestalcie odpowiedzialność terapeuty polega na dostarczeniu struktury, procesu zdyscyplinowanego i warunków, które pozwolą klientowi poznać samego siebie, poszerzać rozumienie siebie i świata oraz dokonywać zmiany. Pod wpływem takiego doświadczenia oraz wiedzy terapeuty, wszystkie czynniki związane z doświadczeniem życiowym nas – klientów zaczynają się rozwijać, a tym samym udoskonalać.
Gestalt koncentruje się na tym, że każdy ma prawo do odmienności, psychoterapia ta ceni sobie indywidualizm. Spotkanie na zasadzie relacji Ja – Ty, jest ogromnym filarem procesu psychoterapii.

Arytkuły

Borderline – choroba czy dobra wymówka dla tych, którzy ze stresem sobie nie radzą?

Czytaj więcej

Czy wyobrażaliście sobie kiedykolwiek, że dźwięk może stać się dla was udręką?

Czytaj więcej

Dlaczego powinniśmy się wysypiać? Znamy kolejny ważny powód

Czytaj więcej

Jesteś nieśmiały? Mamy dla Ciebie dobre wiadomości

Czytaj więcej

Kiedy możemy, a kiedy powinniśmy udać się do psychologa

Czytaj więcej

Młodzi miłośnicy kofeiny – mamy dla Was złe wieści

Czytaj więcej

Nadmierna ilość kilogramów – kolejne złe wiadomości

Czytaj więcej

Przemoc, szczęśliwe dzieciństwo i poziom IQ - co łączy wymienione aspekty?

Czytaj więcej

Recepta na udany związek? Podobieństwa się przyciągają!

Czytaj więcej

Stres rozmów przy świątecznym stole. Jak sobie z nim poradzić?

Czytaj więcej

Trzydziestolatkowie mieszkający z rodzicami, czyli „dorośli niedorośli”

Czytaj więcej

Wspinaczka po skalistych górach czy wędrówka po piaszczystej plaży? Co oddziałuje na nas korzystniej? - wypadek co dalej

Czytaj więcej