Spokojny blog o gestalt

VIII edycja Turnieju Wiedzy Psychologicznej


Rozpoczęła się VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej – jego organizatorem, a zarazem pomysłodawcą są „Charaktery”.

Jeżeli w kręgu Twoich zainteresowań znajdują się działanie umysłu ludzkiego, to, skąd biorą się emocje, dlaczego podejmujemy takie, a nie inne decyzje – warto, abyś wziął udział w Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby, które ukończyły szkołę gimnazjalną i którzy chcieliby zgłębić wiedzę psychologiczną, poznać lepiej siebie samych, a także otaczających ich ludzi.

Turniej rozpoczął się 1 października, a zakończy się w połowie kwietnia przyszłego roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej.
Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w Turnieju Wiedzy Psychologicznej będą musieli zapoznać się z artykułami zamieszczonymi w „Charakterach” od od października 2015 do lutego 2016, książkami „Bliżej ludzi. Rozmowy z Mistrzami”, a także serią zalecanych artykułów, które nawiązywać będą do zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych” zagadnień. Zostaną one udostępnione na stronie Turnieju w zakładce Literatura turniejowa. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę w trakcie eliminacji on-line, które odbędą się w marcu 2016 roku. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdą do finału.

Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz nagrody rzeczowe – zatem jest o co walczyć!

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie powinni zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga bądź pedagoga szkolnego, który formalnie zgłaszają kandydatów z danej szkoły. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 października do 15 lutego 2016 roku.
Każda szkoła, która bierze udział w Turnieju może skorzystać z 50% rabatu na zakup książki „Bliżej ludzi” oraz ze zniżki na zakup rocznej prenumeraty „Charakterów”.

Szczegółowy regulamin Turnieju, zasady uczestnictwa, wykaz wymaganych zagadnień oraz inne informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Arytkuły

Borderline – choroba czy dobra wymówka dla tych, którzy ze stresem sobie nie radzą?

Czytaj więcej

Czy wyobrażaliście sobie kiedykolwiek, że dźwięk może stać się dla was udręką?

Czytaj więcej

Dlaczego powinniśmy się wysypiać? Znamy kolejny ważny powód

Czytaj więcej

Jesteś nieśmiały? Mamy dla Ciebie dobre wiadomości

Czytaj więcej

Kiedy możemy, a kiedy powinniśmy udać się do psychologa

Czytaj więcej

Młodzi miłośnicy kofeiny – mamy dla Was złe wieści

Czytaj więcej

Nadmierna ilość kilogramów – kolejne złe wiadomości

Czytaj więcej

Przemoc, szczęśliwe dzieciństwo i poziom IQ - co łączy wymienione aspekty?

Czytaj więcej

Recepta na udany związek? Podobieństwa się przyciągają!

Czytaj więcej

Stres rozmów przy świątecznym stole. Jak sobie z nim poradzić?

Czytaj więcej

Trzydziestolatkowie mieszkający z rodzicami, czyli „dorośli niedorośli”

Czytaj więcej

Wspinaczka po skalistych górach czy wędrówka po piaszczystej plaży? Co oddziałuje na nas korzystniej? - wypadek co dalej

Czytaj więcej