Kwasy omega-3 – dlaczego powinny się znaleźć w Twojej diecie?
Obecność kwasów omega-3 w naszej codziennej diecie to szalenie istotna kwestia. Należą one to tak zwanych zdrowych tłuszczów, których obecność korzystnie wpływa na stan organizmu zarówno u dzieci, jak i osób starszych. Jednak badania wskazują, że również w zbilansowanej diecie dla osób dorosłych nie powinno ich zabraknąć. Jaką rolę w poprawnym funkcjonowaniu organizmu odgrywają kwasy omega-3? Co zawiera ich odpowiednią ilość i w jaki sposób można włączać je do naszego jadłospisu? Wyjaśniamy.
Kwasy tłuszczowe omega-3 – co zawiera je w wystarczającej ilości?
Wpływ kwasów omega-3 jest już całkiem nieźle przebadany. Wskazuje się, że odgrywają one rolę w licznych procesach metabolicznych. Dlatego też tak istotna jest ich suplementacja lub troska o odpowiednie zbilansowanie posiłków w taki sposób, by pozyskiwać z pożywienia jak najwięcej omega-3. Co zawiera ich sporą ilość?
Wśród produktów spożywczych najczęściej wymienia się ryby i oleje rybnego pochodzenia. Należy jednak pamiętać, że dokładna zawartość kwasów omega-3 w produktach pochodzenia rybnego uzależniona jest od miejsca pochodzenia i żerowania – powinny bowiem żywić się algami.
Najlepiej jest wybierać dzikie ryby morskie, ponieważ to ich mięso jest bardziej zasobne w kwasy omega-3. Co zawiera również naturalne kwasy? Poza rybami i algami jako dobre źródła wskazuje się olej lniany i siemię lniane – czyli po prostu ziarna lnu, a także orzechy włoskie i wytwarzany z nich olej.
Jeśli jednak nie masz dostępu do dzikich morskich ryb lub nie znajdują się one w Twojej diecie z powodu specyficznego smaku, dobrym zamiennikiem może być suplement diety. Więcej informacji o wartościowych suplementach diety znajdziesz na stronie https://www.calanoil.pl/zrodla-kwasow-omega-3-ktore-sa-najlepsze/, gdzie w przystępny sposób opisane zostały wiarygodne badania wykonywane przez ekspertów.
Kwasy omega-3 – dlaczego powinny znaleźć się w naszej diecie?
Obecność kwasów omega-3 sprawia, że organizm lepiej funkcjonuje na co dzień. Mają również wpływ na proces zdrowienia w trakcie choroby. W przypadku dzieci są one istotne z uwagi na szybki rozwój organizmu i mózgu, a u osób starszych spowalniają one negatywne skutki starzenia się.